blank

Vánoční sbírka pro Fousky se prodlužuje do 2.1.2018

Informace
Blíží se Vánoce a naše kočičky z Fouska by také rády dostaly nějaký dárek. Budou moc vděčné, pokud si i letos na ně vzpomenete malým dárkem. Uvítáme kočičí konzervy, granulky, kapsičky i paštiky. Zkrátka vše, co si myslíte, že by opuštěné kočičky mohly potřebovat. Moc děkujeme za pomoc všem hodným lidem.
Děkujeme též Teplickému deníku za propagaci a OC Olympia za poskytnutí prostor pro dárečky.

Z Deníku:
Vánoční sbírka pomůže kočičkám z Fousku
Teplicko – Tradiční vánoční sbírku pro opuštěné nebo týrané kočičky, které mají doma do doby, než najdou nový domov, členové spolku na ochranu zvířat Fousek, letos pořádáme společně s obchodním centrem Olympia Teplice.
Fousek je nezisková organizace, žijící jen z darů a příspěvků, která v současné době pečuje o 130 opuštěných koček a koťat. Na další příjem už dobrovolníci, kteří zvířata milují a věnují jim všechen svůj volný čas, nemají kapacitu ani prostředky.
„Nedovedu si vůbec představit, co by s našimi koťaty a kočkami bylo, kdyby se nám nepodařilo sehnat pro ně dostatek krmení. Jsme vděční za podporu hodných lidí a sponzorů a děkujeme všem hodným lidem, kteří se každoročně do vánoční sbírky Deníku zapojují,“ uvedla jménem spolku Fousek Irena Málková.
„Se 130 kočkami a koťaty patříme v současnosti mezi jednu z největších ochranářských organizací v republice. Budeme vděčni za jakékoliv kvalitnější konzervy, paštičky, granule, kočičí mlíčka, stelivo a hračky. Uvítáme i mycí a dezinfekční prostředky, pelíšky a škrábadla. Prostě hodí se vše,“ popsala, co po své kočičí svěřence potřebují, Irena Málková.
Pro nemocného kocourka Alánka, který se do Fousku dostal zraněný a ve velmi zuboženém stavu, navíc nutně potřebují inkontinenční nebo přebalovací podložky.
Jako sběrné místo pro sbírku poskytlo vedení Olympia Teplice informační stánek. Právě sem prosím noste své vánoční dárky pro opuštěné kočičky. „Informační stánek je otevřený každý den mezi 9:30 a 20:30 hodin. Najdete ho u hlavního vchodu, před pizerií Trappola,“ upřesnila manažerka Olympie Jaroslava Konečná. Sbírka pro Fousek tu bude až do 20. prosince.
Fousek není klasický útulek, kam přijdete a uvidíte všechny kočičky na jednom místě. „Z finančních důvodů si takové zařízení nemůžeme dovolit. Takže se snažíme, jak se dá. Naše čičiny jsou umístěny v domácích, zapůjčených či pronajatých depozitech. Mají výhodu v tom, že máme zvířátka stále pod dohledem a ty bojácnější se snáze začlení do smečky a rychleji si zvyknou na člověka. Můžeme také lépe sledovat jejich zdravotní stav i vývoj jejich povahy,“ vysvětlují členové Fousku. V současné době všichni intenzivně pracují na domku pro kočičí Fousky v Krupce. Dobrovolníci se střídají na brigádách, aby se ho podařilo co nejdříve zprovoznit a přestěhovat sem kočičky z Úpořin.
| Autor: Lenka Šiková | Vydáno dne 06. 12. 2017 | 116 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank